Menu

Konkurs jakości prac scaleniowych na szczeblu województwa lubelskiego – rozstrzygnięty.

15 października, 2024

W dniu 7 października 2024 r Oddziałowy Sąd Eliminacyjny, dokonał wyboru najlepszych prac scaleniowych na poziomie województwa lubelskiego w ramach XLVIII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W kategorii projekty scaleń gruntów zakończone w latach 2019 – 2024 – zgłoszone zostały 4 obiekty scaleniowe. Natomiast w kategorii założenia do projektów scaleń gruntów przewidzianych do realizacji w ramach PROW 2014 – 2020 – zgłoszonych zostało 5 obiektów scaleniowych.

Po dokonanych prezentacjach Oddziałowy Sąd Eliminacyjny w składzie:

Przewodnicząca – Pani Żanna Gliwka – p.o. Dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii; Z-ca Przewodniczącego – Pan Piotr Strojny – pełniący funkcję Geodety Województwa Lubelskiego; Z-ca Przewodniczącego – Pan Marek Kłopotek – Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego; Sekretarz – Pan Andrzej Barański – przedstawiciel Zarządu Koła Zakładowego Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP) przy WBGiUTR w Lublinie; Członek Oddziałowego Sądu Eliminacyjnego – Pan Marek Banach – Dyrektor WBGiUTR w Lublinie; Członek Oddziałowego Sądu Eliminacyjnego – Pan Stanisław Kochański – osoba wskazana przez Zarząd Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Lublinie, dokonał oceny i wyboru najlepszych prac. W wyniku przeprowadzonej oceny rozstrzygnięto następującą kolejność:

W kategorii projekty scaleń gruntów zakończone w latach 2019 – 2024:

1 miejsce – obiekt Busówno, Busówno Kolonia, Pniówno, gm. Wierzbica, o pow. 2098,2061 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Chełmie, w składzie: Kierownik Zespołu – Beata Solska- Łatka, Chruściel Paweł, Michał Osik, Paweł Ciechomski, Damian Pękala, Mariusz Łukaszewski.

2 miejsce – obiekt Chylin Wielki, Tarnów, Wólka Tarnowska, Wygoda, gm. Wierzbica, o pow. 1589,1815 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Zamościu;

3 miejsce – obiekt Głębokie, Malinówka, gm. Cyców, o pow. 1129,5413 ha , zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Lublinie;

4 miejsce – obiekt Kolonia Krzywowierzba, gm. Dębowa Kłoda, o pow. 411,8856 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Białej Podlaskiej.

W kategorii założenia do projektów scaleń gruntów przewidzianych do realizacji w ramach PROW 2014 – 2020:

1 miejsce: obiekt Babsk, Nowe Załucze, Wola Wereszczyńska i Zawadówka, gm. Urszulin, o pow. 1644,3562 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Białej Podlaskiej w składzie: Kierownik zespołu – Wojciech Niedzielak, Zbigniew Szewczuk, Grzegorz Łubkowski, Marek Niedzielak, Patryk Andrzejuk.

2 miejsce: obiekt Rogalin, gm. Horodło, o pow. 748,5532 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Zamościu;

3 miejsce: obiekt Kopyłów, gm. Horodło, o pow. 996,4151 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Zamościu;

4 miejsce: obiekt Syczyn, gm. Wierzbica, o pow. 747,2014 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Chełmie;

5 miejsce: obiekt Terenin, gm. Wierzbica, o pow. 370,3526 ha, zrealizowany przez zespół scaleniowy z pracowni terenowej w Chełmie.

Do konkursu ogólnopolskiego zakwalifikowały się prace, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach na szczeblu wojewódzkim.

Dziękujemy uczestnikom konkursu i gratulujemy autorom najlepszych prac konkursowych!