Menu

WBG w Lublinie na podium XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych

30 listopada, 2018

III miejsce dla zespołu geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie (w składzie: Jarosław Warda, Konrad Larwa, Grzegorz Łubkowski) – obiekt Wola Uhruska, gm. Wola Uhruska, pow. włodawski.

Miło Nam jest poinformować, iż zespół geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie w składzie Jarosław Warda, Konrad Larwa, Grzegorz Łubkowski został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Komisja Konkursowa przyznała III miejsce lubelskiemu zespołowi za opracowanie założeń do projektu scalenia wsi Bytyń, Wola Uhruska, Józefów.
Wręczenie dyplomów odbyło się na początku stycznia w Krakowie podczas „Seminarium podsumowującego XLII Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych” zorganizowanym przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Samorządowcy i Geodeci. Seminarium było nie tylko okazją do uhonorowania laureatów konkursu, ale również miejscem bardzo cennej wymiany doświadczeń związanych z realizacją prac scaleniowych. W trakcie dwudniowej sesji referatowej można było poznać ciekawe doświadczenia: kierowników prac scaleniowych, jak również Geodetów Województw, Wojewódzkich Inspektorów Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, przedstawicieli starostów. Bardzo ciekawy referat wygłosił Pan Adam Panasiuk – Członek Zarządu Powiatu Włodawskiego. Ciekawe, pełne ekspresji było wystąpienie Pani Ludmiły Pietrzak dotyczące linii brzegowej zaś koledzy z Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych przedstawili modelowy, kompleksowy sposób realizacji tych trudnych prac.
Podsumowując seminarium można w pełni stwierdzić, iż jest to święto geodetów realizujących prace scaleniowe. Jest to czas w którym w jednym miejscu spotykają się wszyscy zainteresowani i angażujący się w „geodezyjny” rozwój wsi.

 IMG_6209           IMG_1718
IMG_1669IMG_1648
IMG_1561IMG_1526
IMG_1521IMG_1513
IMG_1510IMG_1506
IMG_6213